Strona koła nr. 82 w Chełmie

Kalendarium wydarzeń AD 2016

Polowanie zbiorowe

 

Kulminacja sezonu polowań zbiorowych w pełni. W niedzielę 10 stycznia na kolejnym polowaniu w naszym kole, przy bazie GZO w Ostrowie zebrali się uczestnicy polowania, myśliwi i naganiacze oraz podwoda. Zgodnie z planem polowań polujemy na dziki, drapieżniki, bażanta oraz zwierzynę płową.

Czytaj więcej...

Kalendarium wydarzeń AD 2015

Polowania zbiorowe na dziki

Pierwsze w Nowym 2015 Roku polowanie zbiorowe w KŁ nr 82 „Dubelt” w Chełmie odbyło się w niedzielę 4 stycznia. Na zbiórce „We Młynie” stawiło się jedenastu nemrodów oraz naganiacze z podwodą. Polowanie zgodnie z planem polowań zbiorowych poprowadził Tadeusz Szewczuk. Do opolowania teren Palestyny i Okop, obwód łowiecki nr 168. Po opolowaniu trzcinowisk, krzaków, młodników oraz lasku, w ciszy i bez efektów, myśliwi wrócili na miejsce zbiórki, jeszcze tylko podsumowanie polowania i życzenia noworoczne. Czas rozpalić ognisko i powspominać minione czasy obfitych polowań na tym terenie. Darz Bór!

Czytaj więcej...

Kalendarium wydarzeń AD 2014

Polowanie zbiorowe

W niedzielę 26 stycznia ostatnie w sezonie, polowanie zbiorowe na dziki i drapieżniki. Polujemy w usyńskim lesie. Zbiórka uczestników  polowania w Mościskach –Szkole. Sygnałówka Michała wzywa na odprawę. Polowanie zgodnie z planem polowań prowadzi Zbyszek. Urok lasu w zimowej scenerii niesamowity, trudno opisać uczucie zadowolenia z przybywania w lesie. Świerzy puch utrudnia przemieszczanie się zarówno  nemrodom jak i naganiaczom. Podczas pędzenia jest czas na spokojne podziwianie uroków śnieżnej scenerii lasu, w skupieniu i zadumie oczekujemy na efekty  poszczególnych pędzeń. Słychać tylko ciszę lasu.  Okiść w młodnikach trudny do przebrnięcia.  W kniei liczne ślady bytowania zwierzyny.

Czytaj więcej...

Kalendarium wydarzeń AD 2013

Okręgowy Dzień  św. Huberta

 

Zwieńczeniem organizowanych przedsięwzięć nawiązujących do Jubileuszu 90 lecia PZŁ w Okręgu chełmskim był Okręgowy Dzień św. Huberta w Krasnymstawie w dniu 26 października. Uroczystości zainaugurowano mszą św. Kościele Parafialnym w Siennicy Nadolnej p.w. Miłosierdzia Bożego którą odprawił ks. biskup Ryszard Karpiński w koncelebrze ks. prałata dr. Stanisława Sieczki, ks. Stanisława Furlepy i ks. Franciszka Kamińskiego. Organizatorami tegorocznego święta były macierzyste koła łowieckie z terenu powiatu krasnostawskiego i Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie.

Czytaj więcej . . .